Najtańsze OC, OC online, sprawdź OC || najtanszeoconline.pl
Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu

Na co warto zwrócić uwagę, ubezpieczając samochód w sieci?

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie samochodu przez Internet staje się coraz popularniejszym sposobem zakupu polisy OC. Warto jednak wiedzieć, że oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą się znacząco różnić od siebie. Na co zatem warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Na mocy obowiązujących przepisów prawa, każdy właściciel zarejestrowanego samochodu ma obowiązek nabycia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. O ile zakres takiej polisy regulowany jest ustawowo, to ubezpieczyciele nierzadko oferują dodatkowe “bonusy”, mające na celu zwiększenie atrakcyjności oferty.

Cena

Pierwszym kryterium, które powinno być brane pod uwagę, jest oczywiście cena ubezpieczenia. Wydaje się to być oczywiste – im taniej, tym lepiej, jednak w praktyce okazuje się, że czasami tanie ubezpieczenie OC, może kosztować więcej od tego droższego.

Dodatki

Najtańsze OC samochodu to takie, które oferuje najwięcej za najmniej. Warto zatem zwrócić uwagę na dodatki do polisy, które mogą znacząco podnieść jego wartość. Wielu ubezpieczycieli dodaje w pakiecie np. polisę NNW, co z punktu widzenia ubezpieczającego jest niezwykle korzystne.

Standard obsługi

Przy ubezpieczeniu oc w zasadzie nie musimy sie o to specjalnie martwić, ubezpieczyciel ma obowiązek usunąć powstałą szkodę na swój koszt (koszt sprawcy). Przywrócić nam jakość i stan pojazdu sprzed zdarzenia. Możemy jechać do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów i tam naprawić samochód bez dodatkowych kosztów z naszej strony. To niezwykle wygodne kiedy chcemy mieć minimum formalności przy usuwaniu szkody. ASO samo zadba o komunikację z ubezpieczycielem, a nasze zaangażowanie będzie ograniczone do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *