Najtańsze OC, OC online, sprawdź OC || najtanszeoconline.pl
Ubezpieczenie OC trochę taniej

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

OC można mieć taniej

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych rosną z roku na rok, w tej sytuacji nie dziwi fakt, że wielu kierowców pozbywa się swoich samochodów właśnie ze względów na znaczny wzrost kosztów ich utrzymania. Istnieją jednak niezawodne sposoby, które pozwalają obniżyć kwotę rocznej składki.

Najtańsze OC samochodu w dalszym ciągu można nabyć w sieci. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom dodatkowe zniżki za zawarcie umowy przez Internet. Kolejna sprawa to porównywarki ofert, które pozwalają zaoszczędzić masę cennego czasu. W praktyce okazuje się, że ubezpieczenie samochodu przez Internet jest dziecinnie proste. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że w obecnych realiach rynkowych, tanie ubezpieczenie OC w praktyce i tak okaże się znacznie droższe niż choćby dwa lata temu.

Dobrą praktyką jest rejestracja samochodu na dwóch współwłaścicieli, z których jeden ma maksymalne zniżki ubezpieczeniowe. Dodatkowe zniżki zazwyczaj można też uzyskać kupując pakiet OC + AC. Najbardziej radykalnym posunięciem, ale bardzo skutecznym, jest przerejestrowanie samochodu na osobę, która mieszka w małym miasteczku. W takich miejscach ubezpieczenia zwykle okazują się najtańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *